Działalność i historia

Swoją działalność Firma Stopa rozpoczęła 1991 roku od importu pierwszych karm Premium na rynek polski – marki Eukanuba. Do momentu aż marka ta została sprzedana korporacji Procter&Gamble w 2000 roku, Firma Stopa wraz z Iams Company, budowała segment karm Premium w naszym kraju.

Od momentu rozpoczęcia współpracy z Iams Company wierzyliśmy w jakość produktów Eukanuba oraz filozofię tej marki. Standardy, które wprowadził Clay Mathile, twórca marki Eukanuba, wciąż są nam bliskie. Mowa tu głównie o czterech najważniejszych rzeczach w biznesie: „culture, customer, product, people” (kultura, klient, produkt i ludzie).

Wiesław Stopa rozwijając jedną ze swoich pasji – hodowlę koni, w 2004 roku otworzyła dział produktów dla koni i rozpoczęła współpracę z takimi markami jak Absorbine i Pavo.

Stworzenie dwóch odrębnych działów miało na celu rozdzielenie dystrybucji tych kategorii produktowych, ze względu na ich odrębną specyfikę. Sprzedaż produktów dla psów i kotów oraz koni jest dystrybuowana innymi kanałami, wymaga wykorzystania innej polityki sprzedaży, innego wsparcia oraz specjalistycznej wiedzy żywieniowej.

2006 rok był kolejnym rokiem rozwojowym, w trakcie którego Firma Stopa rozpoczęła współpracę z norweską marką urządzeń do pielęgnacji higieny ustnej – Petosan. Te specjalistyczne produkty to innowacyjne szczoteczki do zębów dla psów, pasty oraz czyściki. Tak jak w przypadku Eukanuby Petosan jest marką wymagającą szerokiej wiedzy dotyczącej rynku zoologicznej, opracowania strategii wdrażania, kreowania marki. Dziś Petosan jest produktem polecanym przez lekarzy weterynarii w całej Polsce.

Kolejną znaczącą marką, która weszła do portfolio naszej firmy i stała się znaczną częścią naszej pracy jest FURminator. Są to urządzenia do wyczesywania podszerstka, akcesoria groomerskie oraz preparaty pielęgnacyjne dla psów i kotów. Wraz z właścicielem marki Spectrum Brands wielkie wdrożenie rozpoczęło się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu, w 2012 roku. Już po kilku miesięcy od przejęcia marki, FURminator – urządzenia do wyczesywania podszerstka otrzymało wyróżnienie TOP INNOWACJE przyznawane przez Rynek Zoologiczny.

W roku 2013 powiększyliśmy swoją ofertę o kolejną markę Premium – karm dla psów Canivera. Belgijskiej produkcji karma cechuje się innowacyjnym podejściem do żywienia i ochrony organizmu psów. Są to wysokiej jakości karmy opracowane we współpracy z najlepszymi specjalistami w branży zoologicznej, na rynku polskim i europejskim. Karmy dedykowane są do wszystkich właścicieli psów, ze szczególnym uwzględnienie właścicieli psów mieszkających w miastach, aglomeracjach miejskich oraz wokół aglomeracji. Właśnie te zwierzęta są najbardziej odczuwają i największy na ich zdrowie ma m.in zanieczyszczenie środowiska (w tym spaliny oraz wyciekające oleje) stąd w karmach stworzyliśmy specjalną formułę – City Dog.