Działalność i historia

Swoją działalność Firma Stopa rozpoczęła 1991 roku od importu pierwszych karm Premium na rynek polski – marki Eukanuba. Do momentu aż marka ta została sprzedana korporacji Procter&Gamble w 2000 roku, Firma Stopa wraz z Iams Company, budowała segment karm Premium w naszym kraju.

Od momentu rozpoczęcia współpracy z Iams Company wierzyliśmy w jakość produktów Eukanuba oraz filozofię tej marki. Standardy, które wprowadził Clay Mathile, twórca marki Eukanuba, wciąż są nam bliskie. Mowa tu głównie o czterech najważniejszych rzeczach w biznesie: „culture, customer, product, people” (kultura, klient, produkt i ludzie).

Wiesław Stopa rozwijając jedną ze swoich pasji – hodowlę koni, w 2004 roku otworzyła dział produktów dla koni i rozpoczęła współpracę z takimi markami jak Absorbine i Pavo.

Stworzenie dwóch odrębnych działów miało na celu rozdzielenie dystrybucji tych kategorii produktowych, ze względu na ich odrębną specyfikę. Sprzedaż produktów dla psów i kotów oraz koni jest dystrybuowana innymi kanałami, wymaga wykorzystania innej polityki sprzedaży, innego wsparcia oraz specjalistycznej wiedzy żywieniowej.

2006 rok był kolejnym rokiem rozwojowym, w trakcie którego Firma Stopa rozpoczęła współpracę z norweską marką urządzeń do pielęgnacji higieny ustnej – Petosan. Te specjalistyczne produkty to innowacyjne szczoteczki do zębów dla psów, pasty oraz czyściki. Tak jak w przypadku Eukanuby Petosan jest marką wymagającą szerokiej wiedzy dotyczącej rynku zoologicznej, opracowania strategii wdrażania, kreowania marki. Dziś Petosan jest produktem polecanym przez lekarzy weterynarii w całej Polsce.

Kolejną znaczącą marką, która weszła do portfolio naszej firmy i stała się znaczną częścią naszej pracy jest FURminator. Są to urządzenia do wyczesywania podszerstka, akcesoria groomerskie oraz preparaty pielęgnacyjne dla psów i kotów. Wraz z właścicielem marki Spectrum Brands wielkie wdrożenie rozpoczęło się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu, w 2012 roku. Już po kilku miesięcy od przejęcia marki, FURminator – urządzenia do wyczesywania podszerstka otrzymało wyróżnienie TOP INNOWACJE przyznawane przez Rynek Zoologiczny.