Kiedy kot staje się seniorem?
  Problemy wieku podeszłego i jak je rozpoznać
  Objawy wskazujące na pogorszenie stanu zdrowia
  Żywienie kotów
  Wszystko, czego potrzebuje Twój kot
  Prawidłowe żywienie i zdrowie
  Unikalny system Dental Care w karmach Eukanuba

Kiedy kot staje się seniorem?

Koty osiągają wiek seniora znacznie wcześniej niż wydaje się to wielu ich wła.cicielom, bo w rzeczywistości już po ukończeniu siódmego roku życia. Oczywiście chcesz, aby Twój kot tak długo, jak to tylko możliwe, zachował zdrowie, sprawność i dobre samopoczucie. Aby mu w tym pomóc i zapewnić mu jak najlepszą opiekę w jesieni życia, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy zacząć traktować kota jak senio-ra. Ponieważ zmiany związane ze starzeniem się zachodzą stopniowo, wcale nie są łatwo zauważalne. Zwracaj uwagę na takie objawy, jak spa-dek aktywności, większa potrzeba snu lub mniejsza ochota do zabawy i wychodzenia na dwór. Te objawy pojawiają się około siódmego roku życia i są wskazówką, że Twój kot się starzeje. To także sygnał, że należy zmienić pożywienie kota na karmę dla kotów starszych, aby zapewnić mu takie wsparcie żywieniowe, jakiego potrzebuje.
Eukanuba Senior Maintenance jest kompletną karmą najwyższej jakości, opracowaną specjalnie dla kocich seniorów. Przeznaczona jest dla kotów w wieku 11 lat i starszych. Karma Eukanuba Senior z Vital Health System pomaga kotom w jesieni życia zachować zdrowie i dobre samopoczucie, zapewniając im odpowiednie do wieku odżywianie i specjalne wsparcie, między innymi dla układu odpornościowego i stawów, co ma kluczowe znaczenie dla kotów w podeszłym wieku.


Problemy wieku podeszłego i jak je rozpoznać

U starszych kotów zazwyczaj zauważyć można spadek masy mięśniowej i zwiotczenie mięśni. Starsze koty są też bardziej podatne na schorzenia stawów. Te zmiany w obrębie kośćca i mięśni wpływają negatywnie na sprawność i witalność kotów oraz ich sposób poruszania się. Starsze koty częściej chorują, częściej też dochodzi u nich do różnego rodzaju zaburzeń, na przykład zaburzeń funkcjonowania dróg moczowych lub przewodu pokarmowego. Oczywiście w razie wystąpienia problemów zdrowotnych niezbędna jest pomoc lekarza weterynarii. Ale właściciel kota sam może wiele zrobić, aby pomóc swojemu starzejącemu się kotu zachować zdrowie i dobrą kondycję, przy czym prawidłowe odżywianie, dostosowane do odmiennych potrzeb organizmu w jesieni życia, ma bardzo duże znaczenie. Dla kotów powyżej siódmego roku życia zalecamy karmę Eukanuba Senior Maintenance.


Objawy wskazujące na pogorszenie stanu zdrowia

Jeśli u swojego starszego kota zauważysz jeden lub więcej objawów podanych niżej, zwróć się jak najszybciej do lekarza weterynarii po poradę:
 • Trudności z poruszaniem się lub wstawaniem z legowiska
 • Problemy z zachowaniem czystości - załatwianie potrzeb fizjologicznych poza kuwetą
 • Zwiększone pragnienie
 • Zwiększone wydalanie moczu
 • Częste przypadki biegunki
 • Zmiana aktywności
 • Niespokojne zachowanie lub dezorientacja
 • Słabszy kontakt z właścicielem
 • Osłabiona reakcja na bodźce
 • Drżenie ustawiczne lub napady dreszczy
 • Zmiany wyglądu skóry i sierści
 • Zmiana nawyków dotyczących snu, zaburzenia snu
 • Brak zainteresowania otoczeniem lub apatia
 • Zmiana apetytu
 • Zmiana masy ciała (tycie lub chudnięcie)


Żywienie kotów

Koty mają zróżnicowane potrzeby żywieniowe

Potrzeby żywieniowe kotów, ich zapotrzebowanie na różne składniki pokarmowe, zmienia się z wiekiem. Innego pożywienia potrzebują kocięta, których potrzeby energetyczne są bardzo wysokie, innego koty dorosłe, a jeszcze innego koci seniorzy. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój kot rozwijał się prawidłowo, cieszył się zdrowiem i żył długo, powinieneś zapewnić swojemu ulubieńcowi kompletne i zbilansowane pożywienie, dostosowane do jego fazy życia i potrzeb energetycznych. Koty zwykle zjadają jednorazowo małe ilości karmy, ale za to jedzą wiele razy w ciągu doby. Dlatego sucha karma jest logicznym wyborem w ich przypadku. Karma w formie suchej pasuje do kocich nawyków żywieniowych, zachowuje świeżość przez długi czas i znacznie dłużej od karmy wilgotnej jest dla kotów atrakcyjna, gdy leży w miseczce.
Eukanuba, najwyższej jakości sucha karma dla kotów, to idealne pożywienie dla kotów w każdym wieku. Między innymi dlatego, że - oprócz tego, że jest kompletna i prawidłowo zbilansowana - łączy w sobie dwa inne elementy, bardzo ważne w żywieniu kotów: smakowitość i wysoką strawność.

Właściwy wybór w żywieniu kotów

Prowadzone nieprzerwanie od wielu lat badania naukowe oraz rozwój i udoskonalanie linii produktów przyczyniły się do tego, że Eukanuba jest pionierem wśród producentów karm dla kotów i psów, oferującym najwyższej jakości, kompletne pożywienie z wieloma ważnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami żywieniowymi.
Eukanuba ma w swojej ofercie kompletną linię karm dla kotów, wśród których znajdziesz także najodpowiedniejsze pożywienie dla swojego ulubieńca. Poszczególne produkty Eukanuba opracowane zostały z myślą o zaspokojeniu specyficznych potrzeb żywieniowych kotów - w zależności od ich wieku i stylu życia.
 • Eukanuba wytwarzana jest z surowców wyłącznie najwyższej jakości i odznacza się wysokim poziomem białek pochodzenia zwierzęcego.
 • Eukanuba nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów.
 • Eukanuba to produkty najwyższej jakości, opracowywane w ścisłej współpracy z lekarzami weterynarii, po to, aby Twój kot mógł cieszyć się pełni. zdrowia i doskonałym samopoczuciem.


Wszystko, czego potrzebuje Twój kot

Wspaniały smak

Twój kot z pewnością pokocha wspaniały smak karmy Eukanuba, ponieważ charakteryzuje się ona wysoką zawartością białka zwierzęcego, którego źródĽem jest mięso z kurcząt, jagniąt lub ryb (łosoś).

Suche karmy Eukanuba dla kotów są pożywieniem kompletnym i zbilansowanym

Dlatego nie ma potrzeby uzupełniania diety kota żywionego Eukanubą jakimikolwiek dodatkami: ani inną karmą suchą lub karmą z puszki, ani też witaminami lub preparatami mineralnymi. Nie musisz się obawiać, że Eukanuba znudzi się Twojemu kotu. Koty żywione karmą tak wysokiej jakości zawsze jedzą ją z apetytem. Należy natomiast pamiętać, że częste zmiany karmy mogą doprowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Eukanuba to karma najwyższej światowej klasy


Karmy Eukanuba wytwarzane są ze starannie dobranych surowców, wyłącznie najwyższej jakości. Dzięki temu są wyjątkowo bogate w substancje odżywcze i odznaczają się bardzo wysoką strawnością. Karmiąc swojego kota Eukanubą, z pewnością zauważysz, że dzienne koszty żywienia są o wiele niższe niż można by przypuszczać.


Prawidłowe żywienie i zdrowie

Na pewno chcesz, aby Twój kot był zdrowy, szczęśliwy i pełen wigoru przez całe życie. Do tego potrzebuje on prawidłowego odżywiania całego organizmu, wszystkich ważnych układów i narządów:
 • Układ kostno-stawowy i mięśnie
 • Narządy wewnętrzne
 • Skóra i sierść
 • Przewód pokarmowy
 • Zęby i dziąsła
 • Układ nerwowy i narządy zmysłów
Vital Health System, specjalny system składników w produktach Eukanuba, sprzyja zdrowiu ogólnemu Twojego kota. Ta unikalna kompozycja starannie dobranych składników pokarmowych zapewnia prawidłowe odżywianie wszystkich układów i narządów ważnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego czworonożnego przyjaciela.


Firma Stopa
Skrzeszewo Żukowskie 152, 83-330 Żukowo, tel.: +48 58 684 95 35, 681 88 97, fax: +48 58 685 81 10
infolinia: 0 801 150 048 (czynna od poniedzialku do czwartku od 8.00 do 16.00)
stopa@stopa.com.pl