Kocięta
  Żywienie kotów
  Wszystko, czego potrzebuje Twój kot
  Prawidłowe żywienie i zdrowie

Kocięta

W ciągu pierwszych miesięcy życia kocięta rosną tak szybko, że ich rozwój w wieku kilku miesięcy odpowiada rozwojowi kilkuletniego dziecka. W fazie wzrostu koty mają ogromne zapotrzebowanie na energię, największe w całym ich życiu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie kociętom tak bogatego pożywienia jak Eukanuba, która optymalnie zaspokaja ich unikalne potrzeby żywieniowe związane z intensywnym wzrostem.

Układ odpornościowy kociąt dopiero się rozwija. Eukanuba zapewnia kociętom wsparcie, jakiego potrzebują, dostarczając im odpowiednich ilości ważnych przeciwutleniaczy, takich jak witamina E.

Eukanuba zapewnia też kociętom taką ilość wapnia, jakiej potrzebują do rozwoju mocnych zębów i kości.

Czy wiesz, że 75% kotów dorosłych i starszych cierpi na schorzenia zębów i dziąseł? *
* American Veterinary Dental Society

Kiedy Twój kot dorośnie, żywienie karmą Eukanuba Adult, a później Eukanuba Senior, zapewni mu ochronę w postaci specjalnych związków mineralnych, które pomagają zmniejszyć tworzenie się kamienia nazębnego, działając nie tylko w czasie posiłków, ale także w okresach między nimi.


Żywienie kotów

Koty mają zróżnicowane potrzeby żywieniowe

Potrzeby żywieniowe kotów, ich zapotrzebowanie na różne składniki pokarmowe, zmienia się z wiekiem. Innego pożywienia potrzebują kocięta, których potrzeby energetyczne są bardzo wysokie, innego koty dorosłe, a jeszcze innego koci seniorzy. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój kot rozwijał się prawidłowo, cieszył się zdrowiem i żył długo, powinieneś zapewnić swojemu ulubieńcowi kompletne i zbilansowane pożywienie, dostosowane do jego fazy życia i potrzeb energetycznych. Koty zwykle zjadają jednorazowo małe ilości karmy, ale za to jedzą wiele razy w ciągu doby. Dlatego sucha karma jest logicznym wyborem w ich przypadku. Karma w formie suchej pasuje do kocich nawyków żywieniowych, zachowuje świeżość przez długi czas i znacznie dłużej od karmy wilgotnej jest dla kotów atrakcyjna, gdy leży w miseczce.
Eukanuba, najwyższej jakości sucha karma dla kotów, to idealne pożywienie dla kotów w każdym wieku. Między innymi dlatego, że - oprócz tego, że jest kompletna i prawidłowo zbilansowana - łączy w sobie dwa inne elementy, bardzo ważne w żywieniu kotów: smakowitość i wysoką strawność.

Właściwy wybór w żywieniu kotów

Prowadzone nieprzerwanie od wielu lat badania naukowe oraz rozwój i udoskonalanie linii produktów przyczyniły się do tego, że Eukanuba jest pionierem wśród producentów karm dla kotów i psów, oferującym najwyższej jakości, kompletne pożywienie z wieloma ważnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami żywieniowymi.
Eukanuba ma w swojej ofercie kompletną linię karm dla kotów, wśród których znajdziesz także najodpowiedniejsze pożywienie dla swojego ulubieńca. Poszczególne produkty Eukanuba opracowane zostały z myślą o zaspokojeniu specyficznych potrzeb żywieniowych kotów - w zależności od ich wieku i stylu życia.
  • Eukanuba wytwarzana jest z surowców wyłącznie najwyższej jakości i odznacza się wysokim poziomem białek pochodzenia zwierzęcego.
  • Eukanuba nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów.
  • Eukanuba to produkty najwyższej jakości, opracowywane w ścisłej współpracy z lekarzami weterynarii, po to, aby Twój kot mógł cieszyć się pełnią zdrowia i doskonałym samopoczuciem.


Wszystko, czego potrzebuje Twój kot

Wspaniały smak

Twój kot z pewnością pokocha wspaniały smak karmy Eukanuba, ponieważ charakteryzuje się ona wysoką zawartością białka zwierzęcego, którego źródłem jest mięso z kurcząt, jagniąt lub ryb (łosoś).

Suche karmy Eukanuba dla kotów są pożywieniem kompletnym i zbilansowanym

Dlatego nie ma potrzeby uzupełniania diety kota żywionego Eukanubą jakimikolwiek dodatkami: ani inną karmą suchą lub karmą z puszki, ani też witaminami lub preparatami mineralnymi. Nie musisz się obawiać, że Eukanuba znudzi się Twojemu kotu. Koty żywione karmą tak wysokiej jakości zawsze jedzą ją z apetytem. Należy natomiast pamiętać, że częste zmiany karmy mogą doprowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Eukanuba to karma najwyższej światowej klasy


Karmy Eukanuba wytwarzane są ze starannie dobranych surowców, wyłącznie najwyższej jakości. Dzięki temu są wyjątkowo bogate w substancje odżywcze i odznaczają się bardzo wysoką strawnością. Karmiąc swojego kota Eukanubą, z pewnością zauważysz, że dzienne koszty żywienia są o wiele niższe niż można by przypuszczać.


Prawidłowe żywienie i zdrowie

Na pewno chcesz, aby Twój kot był zdrowy, szczęśliwy i pełen wigoru przez całe życie. Do tego potrzebuje on prawidłowego odżywiania całego organizmu, wszystkich ważnych układów i narządów:
  • Układ kostno-stawowy i mięśnie
  • Narządy wewnętrzne
  • Skóra i sierść
  • Przewód pokarmowy
  • Zęby i dziąsła
  • Układ nerwowy i narządy zmysłów
Vital Health System, specjalny system składników w produktach Eukanuba, sprzyja zdrowiu ogólnemu Twojego kota. Ta unikalna kompozycja starannie dobranych składników pokarmowych zapewnia prawidłowe odżywianie wszystkich układów i narządów ważnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego czworonożnego przyjaciela.


Firma Stopa
Skrzeszewo Żukowskie 152, 83-330 Żukowo, tel.: +48 58 684 95 35, 681 88 97, fax: +48 58 685 81 10
infolinia: 0 801 150 048 (czynna od poniedzialku do czwartku od 8.00 do 16.00)
stopa@stopa.com.pl